להצטלם כל הדרך לחתונה menumain-menu-usersearchmenu_xaccessibilityנגישותcategoriesgaleriessitestoolsgeneralgoogle-playapp-storefacebookpinteresttwittersocial_instagramSite-By-NGsoft right-arrow right-arrow facebookpinterest
בדקנו וגילינו שהרבה יותר נוח להשתמש באתר כשהטלפון במצב מאונך.
סיבוב קטן ימינה ואנחנו איתך!
נגישות
נגישות

SHOT GUN

המדריך השלם ליום הצילומים ומה שאחריו

המדריך לתכנון חתונה

יום הצילומים לוקח חלק נכבד מיום החתונה אבל ההתעסקות בו מתחילה עוד קודם...

אחרי שסגרתם עם הצלם זה הזמן לעבור על כמה פרטים טכניים כמו, איפה להצטלם (הלוקיישן), מה עובר עליכם באותו היום בצילומי חוץ ובאולם עצמו (נספיק באור יום?),
מה צריך לדעת לתזכר את הצלם (סבתא יושבת משמאל), באיזה סגנונות צילום אפשר לבחור, איזה אלבום מקבלים ומי בוחר את התמונות.

הכנסנו את אנשי .D.V.A הפקות לכוננות וזה מה שיצא. 

צילומי זוגיות/SAVE THE DATE - מצטלמים לפני החתונה בלוקיישן רומנטי ויפה. לצילום מוסיפים שלט, כיתוב בחול או כל דרך יצירתית אחרת, ובו תאריך החתונה שלכם. לאחר מכן תוכלו להפיץ לאורחים.

TRASH THE DRESS - צילומי חתונה אומנותיים שנערכים לפני החתונה. אתם מצטלמים במקומות לא שגרתיים כמו במוסך, בים (ממש בתוכו), בבריכה, בלול ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם. הקטע הוא שבתמונות האלה אתם מתועדים הורסים את בגדיכם באמצעות צבעים, גריז ושאר רעיונות. נכון שזה הזוי אבל התוצאה מדהימה.

 

צילומי ההכנות - צילומי ההכנות מתעדים אתכם בשלבי ההתארגנות לקראת החתונה. בדרך כלל מתחילים לצלם משעות הצהריים, כשהצלם מגיע לכלה. אם חשוב לכם אפשר לתעד גם את החתן באותו היום עד לרגע הפגישתם המרגשת. מה מתעדים אצל הכלה? האיפור ועיצוב השיער, סגירת השרוך האחרון במחוך, ענידת השרשרת, נעילת הנעליים. 
חתנים יתועדו מגהצים חולצה, לוקחים הפסקה עם חבר לקפה או מקשטים את המכונית.

צילומי לוקיישן -  צילומים בדרך לחתונה. את תיאום הלוקיישן מומלץ לקבוע מבעוד מועד בתיאום עם הצלם. בבחירת אתר לצילום, חשוב שלא יהיה מרוחק מדי מהאולם (לא יותר מחצי שעת נסיעה). הצלם צריך להצטייד ברפלקטורים (מחזירי אור ברמות שונות), המשפרים את רמת הצילום, ולהביא חצובות במידת הצורך. בחורף, למי שמעוניין בתמונות אומנותיות, תוכלו ליהנות מהשקיעה המוקדמת (שעון חורף) שנותנת את הצבעים האותנטיים היפים ביותר שלה לתמונה. בקיץ, ניתן יהיה להשתמש במשחקי אור וצל לתמונות איכותיות יותר.

אם אתם בוחרים שלא להצטלם בחוץ, השעה כמובן פחות משנה, אך בכל מקרה מומלץ לפנות מספיק זמן לצילומים כדי לא להילחץ משעת החופה.

אתרים פופולאריים: נווה צדק, פלורנטין, הגן הבהאי בחיפה, שווקים, יפו העתיקה, נוף אורבני, כביש מהיר, מבנה נטוש, שדה חמניות, מקשת אבטיחים וכמובן נופים. ניתן גם לבחור לוקיישנים ביתיים שמזוהים עם הסביבה הטבעית שלכם, כמו בית הוריכם, הבית שלכם ואפילו בית הקפה השכונתי או החומוסייה שאתם אוהבים. יש צלמים שלגישתם הלוקיישן אינו חשוב, כי המוקד הוא הזוג. מה שמשנה בעיקר הוא האור, כי זהו "חומר הגלם" של הצלם.

לצילומים מומלץ לקחת איתכם כמה אביזרים: מייק-אפ, פודרה, מגבונים לחים, טישיו, מגבת לשבת עליה, ולחימום האווירה - בקבוק יין, כוסות ופותחן. אפשר להחליף נעליים או תסרוקות למשקיענים, ואפילו להביא את חיית המחמד שלכם, את המכונית או כל פריט מדליק שיכול לתרום בנוכחותו לצילום. ניתן לערוך סשן לוקיישן כמה ימים קודם כדי לבדוק היכן כדאי להצטלם ומתי, ובמהלך הצילומים אפשר אף לעבור בין לוקיישנים ליצירת מגוון של תמונות. רצוי לגייס שני חברים או בני משפחה שיתרמו לאווירה, וגם יעזרו כשצריך.

 

צילום האירוע - הגעתם לדבר האמיתי. הצילומים המסורתיים שלשמם התכנסתם כאן היום. כשמגיעים למקום החתונה פוצחים בסדרת צילומי המשפחה. מקובל לעשות צילומי משפחה לפני תחילת האירוע, כשכולם נראים במיטבם, ואם אפשר כשעוד יש אור בחוץ. אל תשכחו להודיע להורים, לאחים ולסבים להגיע לפני שעת קבלת הפנים, כדי להספיק להצטלם בשקט. זו הדרך הטובה ביותר למנוע "פספוסים" של בני משפחה, לפני שהם מתפזרים באולם ויש צורך לערוך אחריהם מבצע חיפוש. כדאי לומר לצלם אם לצלם קרובי משפחה כקבוצות או כל אורח חשוב בתמונה אישית. צילומי המשפחה מסייעים לצלם להכיר את השחקנים הראשיים באירוע.

אם החלטתם לא לקבל את פני האורחים ולהיכנס לאולם כשכולם כבר שם, אפשר לעשות את צילומי המשפחה בסוף האירוע. בכל מקרה חשוב לערוך לצלם היכרות עם בני המשפחה החשובים בתחילת האירוע, ולכך כדאי למנות את אחד האחים.

לצילום החתונה שני פנים: הפן העכשווי והפן הרחוק. היום הזוג רוצה לראות את המסיבה, הריקודים, החבר'ה. בעוד כמה שנים, ייתכן שאנשים אחרים יהיו חשובים לכם יותר. לא כדאי לדלג על אף אחד, גם צילום שולחנות המבוגרים הוא חשוב.

צילום חופה - כדאי לבחור לחופה שביל רחב במידת האפשר ולצמצם את המכשולים בדרך (חפצים, מדרגות). בקשו מהמעצב/ת שסידורי הפרחים הסמוכים לחופה לא יתפרסו יותר מדי ולא יפריעו לצילום. בחרו הגבהה סבירה לחופה, לא יותר ממטר: צילום מלמטה בדרך כלל אינו מחמיא. סכמו עם הצלם שיתמקם כך שלא יסתיר לאורחים. בחופה עצמה, כדאי להיות קרובים זה לזו, לזכור לחייך, בלי עוויתות לא רצוניות/ משחקים עם היד/ גלגולי לשון וכדומה. קחו בקלילות את האירוע ונסו לצאת מהלחץ, מה שיעזור ליצירת תמונות מקסימות וטבעיות יותר.

צילומי מוקדים - אם חשוב לכם לצלם את עמדת הדי ג'יי, הבר, המזנון, פינות הישיבה האלטרנטיבית, העיצוב וכו', אל תצאו מנקודת הנחה שזה מובן מאליו גם לצלם, והנחו אותו במדויק.

אלבום דיגיטלי  מעוצב

כיום נכחד האלבום שהמעצב גוזר תמונות ומדביק באלבום, התקדמנו לעולם הדיגיטלי.  האלבום הדיגיטלי מודפס בבית דפוס על נייר כרומו משובח וכרוך בכריכה קשה המזכירה כריכת ספר. המוצר המוגמר נראה כמו קטלוג איכותי. את האלבום אפשר להדפיס בכמה עותקים, וכך גם המשפחות יכולות לקבל אלבומים מעוצבים משלהן.

 

הכנת האלבום המעוצב מורכבת מכמה שלבים:

בחירת התמונות - הצלם מנחה אתכם כמה תמונות תצטרכו לבחור לתמונות, זו מטלה לא פשוטה שמצריכה זמן ומחשבה מבני הזוג, אבל ככל שתשבו על זה מוקדם יותר כך גדל הסיכוי לקדם את האלבום סמוך למועד האירוע. מומלץ לבחור לאלבום המעוצב מספר תמונות מכל סיטואציה או פרק בחתונה. לא כדאי ליצור אלבום עמוס תמונות, כיוון שתמיד תוכלו לפתח או לעשות אלבום דיגיטלי משלכם. יש צלמים המוציאים ממכלול התמונות את אלה שייכנסו לאלבום המעוצב.

התמונות שבאלבום - ישנה אפשרות לאלבום המורכב לא רק מהחתונה עצמה, אלא מכל תקופת ההכנות לחתונה, מעין פרופיל של הזוגיות, מספר חודשים לפני האירוע, הכולל מפגשים בכל מיני מקומות בילוי של הזוג, צילומים בעבודה, תחביבים וכדומה, תתייעצו עם הצלם.

טכניקות עיבוד והדפסה - בצילום הדיגיטלי כל התמונות מצולמות בתחילה בצבע, ולאחר מכן, בעזרת תוכנת הפוטושופ, מחליטים אילו תמונות יהיו בשחור-לבן, בספיה או יישארו בצבע המקורי. רגע מצחיק או טבעי נראה בצילום שחור-לבן או ספיה (חום) נוסטלגי ומרגש, בעוד שבריקודים המהירים ובצילומי המשפחה עדיפות תמונות צבעוניות.

אישור לפני הדפסה - בקשו מהמעצב לשלוח אליכם את האלבום המעוצב באי-מייל לפני הדפסה, כדי שתוכלו לתת הערות במקרה הצורך.

 

 

קרדיט כתבה ולצילום:

.D.V.A הפקות כתבות נוספות שיעניינו אותך

ואחת לשנה הבאה: מצעד חתונות העשור של המפורסמים, חתונות וסלבס
משבוע האופנה לשבירת הכוס (צילום: אבי ולדמן)
נישואים אזרחיים בחו"ל, הטקס
חוות אלנבי: אירועים
ירח דבש ביוון (צילום: Shutterstock)
צילום: דניאל - stravo
החתונה נדחתה? הכי סמלי לחגוג את התאריך המקורי, מסביב לחתונה
Ma Ma Ma My Corona: מצעד שירי החתונה הגרועים ביותר, מוזיקה