3..2..1.. : בוחרים שיר לחופה - הטקס - מתחתנים menumain-menu-usersearchmenu_xaccessibilityנגישותcategoriesgaleriessitestoolsgeneralgoogle-playapp-storefacebookpinteresttwittersocial_instagramSite-By-NGsoft right-arrow right-arrow facebookpinterest
בדקנו וגילינו שהרבה יותר נוח להשתמש באתר כשהטלפון במצב מאונך.
סיבוב קטן ימינה ואנחנו איתך!
נגישות
נגישות

3..2..1.. : בוחרים שיר לחופה

הוא צריך לבנות את ההתרגשות, להכניס את הקהל כולו לאווירה הנכונה, להתאים לאופי האירוע ולמי שאתם. הוא מוכרח להיות השיר האחד, הנכון. איך בוחרים את שיר הכניסה לחופה המדויק?

הטקס

מצמצמים אפשרויות

יש כל כך הרבה סגנונות ושירים עד כי בקלות ניתן ללכת לאיבוד. די ג'יי איילון ישר מחדרה, עושה לכם סדר. "יש שמעדיפים שירי אהבה קצביים, ויש שאיטיים. תתאמו ביניכם ציפיות. זה יצמצם אפשרויות ויקטין את הבלבול. התחילו עם רשימה בהתאם לסגנון שבחרתם שנותנת ערך סנטימנטלי שמקורו בזיכרונות או חוויות משותפות שלכם. דמיינו את עצמכם הולכים בדרך לחופה. איך תכננתם להיכנס? בריצה, בדרמטיות, יחד? איזה שיר נשמע לכם הכי נכון? שאלו קרובים וחברים והעדיפו שיר כניסה שמבטא את רעיון החתונה. לא חובה, אבל יכול להוסיף לדיוק של האירוע. אפשר לקבל רעיונות מהדי ג'יי שבחרתם, לבקש ממנו רשימה של שירי חופה בולטים מהשנים האחרונות כדי לקבל רעיונות, או להיות מקוריים יותר".

3..2..1.. : בוחרים שיר לחופה, הטקס, 1שרים ובוכים כל הדרך אל החופה. צילום: שאטרסטוק

התווים החשובים

"בכל מקרה", מייעץ די ג'יי איילון ישר, "כיוון ששיר הכניסה לחופה בונה מתח אצל האורחים, תכנסו עם שיר מתפתח ולא שיר מונוטוני. שיר שיש בו כניסה מעניינת של קולות או כלי נגינה. לשיר מוכרח להיות מבצע חזק, מרגש ועוצמתי".

מתרגשים, מקלילים, מקפיצים

ישנן שלוש כניסות מובילות לחופה. הראשונה, היא הכניסה המרגשת, הדרמטית. הכניסה הקלאסית הזו תעזור לבני הזוג להתחבר אל הרגע במלוא עוצמתו, להגביר את הרגשנות ומימד הבכי ותכין את הקהל לטקס החופה ולחגיגה שאחר כך. בקטגוריה הזו נמצאים השירים המרגשים והדרמטיים. "כאן, המטרה היא שהאורחים יבכו", מסביר די ג'יי ישר. "אבל כדאי להיזהר לא לגלוש לצפוי מכל. בכמה חופות שמעתם את הביצוע הנפלא של שלומי שבת ל"בראשית עולם", למשל? כנראה שהתשובה שלכם תלויה בכמות החתונות בהן הייתם. אז אכן, ביצוע נוגע ללב, אבל שחוק".

השיר המוביל בשנת 2019 בקטגוריה הזו היה "ואם תבואי אליי" בגרסת הפסנתר של עידן רייכל. די ג'יי ישר מציע לצעוד לאט כדי להרגיש באמת, לנסות לתזמן את תחילת הצעידה לנקודה בשיר שבה מתחילה השירה או ישנה כניסה של כלי נגינה משמעותי כדי לחזק את הדרמה.

3..2..1.. : בוחרים שיר לחופה, הטקס, 2כל ההתחלות קשות ומרגשות.. צילום: שאטרסטוק

הכניסה השנייה לחופה היא הקלילה. שילוב מופלא בין צ'יל ורגש. כאן נמצאים השירים שהם לא קצביים מדי מצד אחד, לא איטיים מדי מהצד השני ועדיין רומנטיים להפליא. הכניסה הזו היא קצבית אבל במידה, נפלאה לחתונות צהרים ועשויה לסייע להפיג את ההתרגשות שבצעידה. "את ואני", אומר די ג'יי ישר, "של שלמה ארצי, הוא דוגמה לשיר קלאסי מהסוג הזה. גם It mast be love של מדנס". הוא ממליץ לצעוד לאט יחסית, אך הפעם עם פנים מחויכות ובצעדים קלילים.

‍הכניסה השלישית היא הקצבית, לעיתים הומוריסטית ומתאפיינת באנרגיות גבוהות. כניסה מפתיעה ומעוררת ציפייה לקראת מה שיתרחש אחר כך ברחבת הריקודים. כאן, יכנסו השירים המקפיצים, השמחים. דוגמה בולטת לשיר כזה מהשנים האחרונות היא: "Love me like you do" של אלי גולדינג. די ג'יי ישר מציע לצעוד או לרקוד בדרך לחופה על פי קצב השיר ואפילו ליצור כוריאוגרפיה מגניבה וקצרה.

שיר שמגיע מכל הלב

איזה רגש תרצו לייצר אצל האורחים שלכם? שמחה, התרגשות או רומנטיקה? תעדיפו להלהיט אותם או לגרום להם לבכות? חפשו שיר שיתאים לאופיו של האירוע ולאהבה שביניכם והכי חשוב - לכו עם הלב. כשיגיע השיר הנכון, אתם תדעו.


כתבות נוספות שיעניינו אותך

משחקי שאלות למסיבת רווקות (צילום: Shutterstock)
אילוסטרציה/שאטרסטוק/חתונה בריאה
מה כבר יכול לקרות?! בואו מוכנים, סיפורי חתונה
הזדמנות שנייה: מתחתנים נכון פרק ב', המדריך לתכנון חתונה
N.B.O חליפות חתן (צילום: באדיבות המקום)
בר זומר בשמלת כלה (צילום: אורי חיון)
נסיה. צילום אסף ביץ
ואחת לשנה הבאה: מצעד חתונות העשור של המפורסמים, חתונות וסלבס