חג העצמאות: איך מאזנים בין תכנון חתונה להשפעות משפחתיות? - מתחתנים menumain-menu-usersearchmenu_xaccessibilityנגישותcategoriesgaleriessitestoolsgeneralgoogle-playapp-storefacebookpinteresttwittersocial_instagramSite-By-NGsoft right-arrow right-arrow facebookpinterest
בדקנו וגילינו שהרבה יותר נוח להשתמש באתר כשהטלפון במצב מאונך.
סיבוב קטן ימינה ואנחנו איתך!
נגישות
נגישות

לחגוג עצמאות: איך מאזנים בין תכנון חתונה להשפעות המשפחה?

כמו שאתם יודעים תכנון חתונה הוא לא עסק פשוט, בעיקר לא בכל מה שנוגע להתערבויות המשפחתיות. כל הטיפים שיעזרו לכם להישאר עצמאיים בחתונה שלכם

המדריך לתכנון חתונה

צילום: Shutterstock

כמו שכבר בטח הבנתם, תכנון חתונה הוא לא עסק פשוט: יש המון פרטים - קטנים וגדולים - שצריך לקחת בחשבון, החל מבחירת הלוקיישן המתאים, דרך בחירת הספקים, הביגוד, העיצוב - ומה לא בעצם. בתוך כל הקלחת הזו נוסף גם האספקט המשפחתי: ההתמודדות עם ההורים משני הצדדים שרוצים גם הם לקחת חלק בתכנון ובחגיגה - ולא רק לממן. אז איך, למען השם, מתמודדים עם כל זה? מתחילים בלנשום, ממשיכים בלקרוא.

כלל 1: לדבר, לדבר ו...כן, לדבר

לא שערכנו סקר מסודר, אבל יש לנו תחושת בטן חזקה שבערך 80% מהריבים באשר הם מתרחשים בגלל חוסר תקשורת, או תקשורת לקויה. לכן הכלל הכי חשוב במופע הג'אגלינג העדין שנקרא "שילוב המשפחה בתכנון חתונה" הוא לתקשר ולא להניח שום הנחות מקדימות. לדוגמא, חשוב להבהיר אילו החלטות אתם מקבלים לגמרי בעצמכם ובאילו החלטות תשמחו לשלב את בני המשפחות. כנ"ל לגבי מספר המוזמנים שאתם רוצים לארח בחתונה, או כל החלטה גדולה אחרת. על הכל חייבים לדבר ועדיף כמה שיותר מוקדם.

כלל 2: להציב את כללי המסגרת

אם לאחד מכם הורים מהסוג המתערב, הדרך הכי טובה להתמודד איתם תהיה להציב כללי מסגרת מראש. כלומר: לקבוע את מספר המוזמנים שתרצו בחתונה, לנכות ממנו את המוזמנים שלכם ולהגיד לכל אחד מהצדדים כמה אורחים הם יכולים להביא. דוגמא אחרת: לבחור 2 לוקיישנים אופציונליים ולתת להם להחליט מה הם מעדיפים. ככל שתתנו להם יותר אופציות - תחזקו אצלם את ההרגשה שהם חלק מהתהליך, בגבולות שאתם מכתיבים ושסבבה לכם איתם. ככה, תוכלו לשמור על האינטרסים שלכם - בלי לפגוע באינטרסים שלהם ובא לציון גואל.

כלל 3: לגשר ולפשר

תראו, למרות הכל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהחתונה אמנם שלכם, אבל החגיגה היא גם שלהם. לכן, למען שלום בית וכל זה, אנחנו מציעים לנסות להבין איפה סלעי המחלוקת הכי כבדים ואז לברר עם עצמכם על מה אתם יכולים להתפשר ועל מה בשום פנים ואופן לא. נניח: אתם רוצים חתונה קטנה ואינטימית, אבל אם החתן רוצה להזמין את כל האנשים שהיא אי פעם הכירה - סיפור צנוע של 100 מוזמנים - מן הסתם - על דבר כזה אי אפשר להתפשר, אבל אפשר להציע לה דיל חלופי: 20 מוזמנים חשובים + לקיחת חלק בהחלטה חשובה אחרת, כזו שלא אכפת לכם "להקריב" כדי לגרום לה להרגיש טוב. מילות המפתח פה הן וותרנות והרבה רצון טוב.

כלל 4: לחשוב קצת יותר בגדול

אנחנו הולכים לומר משהו שאולי לא כל כך תאהבו לשמוע, אבל תסמכו עלינו בעניין הזה: בסוף בסוף? החתונה שלכם היא רק ערב אחד מהחיים הגדולים והארוכים שעוד מחכים לכם. הפרספקטיבה הזאת - גם אם קשה לתפישה - היא סופר חשובה, כי היא יכולה להיות אי השפיות שלכם בים "טרפת החתונה" שבו אתם עומדים להפליג. תזכרו שבני המשפחות שלכם עומדים להיות שם וללוות אתכם לאורך דרך רבה וארוכה ולכן אין שום דבר בחתונה שלכם - אבל באמת שום דבר - ששווה לצאת לקרב משפחתי בגללו. שלום בית הוא אלמנט חשוב וחיוני הרבה יותר לבריאות הנפשית של כל הנוגעים בדבר ולכן חשוב לאחוז בו חזק, לנשום עמוק, להסתכל על הדברים מהצד ולתעדף.

צילום: Shutterstock


כתבות נוספות שיעניינו אותך

גליה להב
צילום: דניאל - stravo
שער ישוב בית כנסת באשדוד
משבוע האופנה לשבירת הכוס (צילום: אבי ולדמן)
נישואים אזרחיים בחו"ל, הטקס
ואחת לשנה הבאה: מצעד חתונות העשור של המפורסמים, חתונות וסלבס
אל תפספסו: יריד מעצבי נעליים , נעליים
בר זומר בשמלת כלה (צילום: אורי חיון)