חתונה לבנה: אסטרטגיית היציאה של עולם האירועים עוברת דרך "התו הלבן". האם ניתן יהיה ליישם אותו? מתחתנים menumain-menu-usersearchmenu_xaccessibilityנגישותcategoriesgaleriessitestoolsgeneralgoogle-playapp-storefacebookpinteresttwittersocial_instagramSite-By-NGsoft right-arrow right-arrow facebookpinterest
בדקנו וגילינו שהרבה יותר נוח להשתמש באתר כשהטלפון במצב מאונך.
סיבוב קטן ימינה ואנחנו איתך!
נגישות
נגישות

חתונה לבנה: אסטרטגיית היציאה של עולם האירועים עוברת דרך "התו הלבן

מאות זוגות כוססים את ציפורניהם בדאגה ובמתח לקראת תאריך החתונה המתקרב, אחרי שדחו תאריך קודם בגלל הסגר שכפה עלינו נגיף הקורונה. האם הפעם יזכו הזוגות וכל העוסקים בתחום האירועים "לשבור את הכוס"? יצאנו לבדוק

הפקת אירוע

"התו הלבן" הוא ככל הנראה, שמו של המתווה החדש שיאפשר לחגוג אירועים ללא מגבלה של אורחים. כיום, ניתן לקיים התקהלויות של עד כ-50 אנשים בשטח פתוח ובשבוע הבא ככל הנראה גם 100. כאמור, מדובר על מתווה שיאפשר לאולמות העומדים בו, לקיים אירועים החל מה-14 ביוני.

המשנה למנכ''ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו מברך ואומר: "לאור הירידה המתמשכת בתחלואה והפתיחה ההדרגתית של המשק, אנו סבורים כי ניתן להיערך לפתיחת עונת החתונות החל מ-14.6, בכפוף לתנאים החדשים שיוגדרו על ידי משרד הבריאות והתאחדות בעלי האולמות. מזל טוב לכל הכלות והחתנים".

חתונה לבנה: אסטרטגיית היציאה של עולם האירועים עוברת דרך חתונה לבנה: אסטרטגיית היציאה של עולם האירועים עוברת דרך

בדיוק כמו ה"תו הסגול" המיועד לעסקים ומסעדות,  האולמות שיורשו ויאושרו בקבלת התו הלבן יהיו אלו שיתחייבו לשמור על ההנחיות:

  • לכל אירוע יוקם מעין "דף נחיתה" אינטרנטי שיאפשר לתקשר ולברר מידע על המוזמנים מבעוד מועד, מידע כמו מספר הנייד שלהם, הגיל והכתובת.
  • כיממה לפני האירוע המוזמנים יתבקשו לחתום על הצהרת בריאות ולהעלותה לאתר. לאחר שהצהרת הבריאות תאושר, יוכל המשתתף לקבל אישור בדמות "אור ירוק" להשתתפות באירוע, "אור צהוב" להמשך התשאול על ידי נאמן בריאות, או למרבה הצער- אור אדום שיאסור עליו לקחת חלק.
  • כחודש לאחר האירוע, או בהתאם להנחיות, פרטי המשתתפים ימחקו מהרשת.
  • אם עדיין קיימים כאלה, אורחים ללא סמארטפונים ימלאו בכתב ידם את הצהרת הבריאות עם כניסתם לאולם.

אז אחרי כל ההצהרות אפשר לחגוג? בערך..

התו הלבן כולל בתוכו הנחיות נוספות המתייחסות ספציפית למהלך האירוע.  בכל אירוע יוצב משגיח בריאות שתפקידו אכיפת הנהלים:

  • כל אנשי הצוות באולם יחוייבו בכפפות ובמסיכה, לאחר שנמדד להם חום בכניסה.
  • במתחם יוקם אזור הושבה מבודד וסטרילי לאורחים בעלי סיכון
  • רחבת הריקודים תהיה "פתוחה" לצעירים בלבד, כנראה מתוך ההנחה שהם נמצאים בסיכון נמוך יותר.

בתום האירוע, על פי הצעת המתווה, בין יומיים לשבועיים לאחריו, תשלח לכל מוזמן הודעה על מנת לבחון את מצבו הרפואי. במידה שאחד מהמוזמנים יאובחן בפרק הזמן הזה בקורונה, יעדכנו באופן מיידי את כל המשתתפים והם יונחו להכנס לבידוד.

בעלי אולמות מגיבים למתווה "התו הלבן":

אביעד תורג'מן, מנהל השיווק טרויה דווקא מסכים עם רוב ההנחיות החדשות ומחזק: "רוב הסעיפים שאני ראיתי נראים ריאלים, כאלה שניתן להתמודד איתם ומעבר לזה, כאלה שהם לטובת ותועלת האורחים. מדידת חום, שליחת שאלון לאחר האירוע, הכל עושה שכל. האולם גם יספק את משגיח הבריאות שיהיה אחראי על הנושא". תורג'מן אף מוסיף שכל מה שנוגע לסטריליות של העובדים הוא קריטי גם באופן רגיל ולדעתו, אף יש לעגנו בחוק. "עבודה עם כפפות ומסיכות צריכה להיכנס כחוק. אין חשוב מזה גם לא במצב של מגיפה עולמית".

"מה שכן, אנחנו לא באמת נוכל לאכוף את מי שבוחר להגיע לרחבת הריקודים. נכון שכרגע ידוע שהאוכלוסייה המבוגרת חשופה יותר לסכנות, ואין ספק שמדובר כאן על מערך תפעולי לא פשוט אך בר ביצוע, ברגע שאחד מהאורחים יחליט ללכת לרקוד אנחנו לא נרצה לעשות סצנה שתביך אותו ולבקשו לעזוב את הרחבה. במקרה הזה האורחים חייבים להבין שהם חייבים להתנהג באחריות ולשמור על עצמם. כל אחד יודע מה המגבלות שלו, אם הוא בריא או לא ואם הוא יכול להיכנס לרחבה או לא.

תורג'מן מסיים בפניה נרגשת לאורחים שעתידים לשטוף את אולמות האירועים בקרוב: אני רוצה לבקש שכל מי שמקבל הזמנה לאירוע, ויש לו זיקה לזוג, שיתאמץ ויגיע, על מנת לכבד את הזוגות שעוברים תקופה מותחת ולא קלה, אני אפילו לא מדבר על להרוויח מהאירוע, אבל לפחות לאפשר להם לכסות הוצאות ולהתחיל את החיים המשותפים שלהם ביחד באופן החיובי ביותר".

אסף רוזי, מנכ''ל נסיה, מוסיף: ראשית, אנחנו מברכים על זה שעלינו לשולחן הדיונים וחושבים על דרך אידיאלית בשבילנו לחזור לשגרה, אנחנו מברכים על זה שמחפשים את הפתרון למדיניות אבל מצד שני, לא יכול להיות שעדיין אין אכיפה בסופרים למשל כשבתחום שלנו יש ביקורת קפדנית של משרד הבריאות באופן שוטף. כלומר, אנחנו מצפים שיפעילו מגבלות שיהיה ניתן ליישם ולאכוף.

כשמדברים על הגבלת רחבת הריקודים לצעירים בלבד, בעצם אומרים לנו שאביה של הכלה, ככל הנראה לא יוכל לרקוד איתה ביום חתונתה. ובכלל, איך אני יכול לבדוק מי צעיר ומי לא? מגדירים גילאים? יש צורך בבהירות. כמו כן, באותה נשימה שבה אנו מברכים על הדרך לפתרון, אנחנו גם חושבים שמישהו צריך לתת איזשהו פתרון ברמת הפיצוי לכל אולמות האירועים. עם זאת, נעשה הכל בכדי להמשיך להגשים לזוגות שלנו את החלומות הכי גדולים שלהם ונמצא פתרונות יצירתיים ליישום ההגבלות. אנחנו אופטימיים.


כתבות נוספות שיעניינו אותך

אל תפספסו: יריד מעצבי נעליים , נעליים
משבוע האופנה לשבירת הכוס (צילום: אבי ולדמן)
סיפורי חתונה: דניאל וקובי, סיפורי חתונה
משחקי שאלות למסיבת רווקות (צילום: Shutterstock)
בר זומר בשמלת כלה (צילום: אורי חיון)
החתונה נדחתה? הכי סמלי לחגוג את התאריך המקורי, מסביב לחתונה
ואחת לשנה הבאה: מצעד חתונות העשור של המפורסמים, חתונות וסלבס
ירח דבש ביוון (צילום: Shutterstock)