דף הבית  ›  מקום לחגוג  ›  החתונה האיטלקית שלי
כתבות לפי נושאים
מקום לחגוג
קייטרינג ובר
מארגנים חתונה
בית יהודי
הטקס
הכלה
טיפוח וכושר
החתן
מוזיקה
צילום
יחסים
אהבה מחושבת
מסביב לחתונה
מסיבת רווקות
סיפורי חתונה
ירח דבש בחו"ל
הבלוגיה
gays wed
חתונה ירוקה
המדריך לחתונה
שמלות כלה 2016
שמלות כלה2017
twitter   הדפס שלח לחבר
הוסף למועדפים שלי
הדפס
שלח לחבר
Share facebook
twitter

החתונה האיטלקית שלי

חתונה בפירנצה

מאת    02.05.07   מתוך כתבות:  מקום לחגוג

רוצים להקדים את המאוחר ולטוס לירח הדבש עוד לפני החתונה? איטליה קוראת לכם. בית הכנסת הגדול של פירנצה מארח חתונות רבות, גם של בני הקהילה המקומית וגם של יהודים מהעולם."בית הכנסת המפורסם נבנה ב-1882 על ידי הקהילה הספרדית של פירנציה ונחשב מונומנט לאומי. זהו אחד מבתי הכנסת הגדולים והיפים באירופה", מהלל רב בית הכנסת, הרב יוסף לוי. "הוא מעוצב בסגנון 'ארכיטקטורה טוטאלית', בה כל האלמנטים מתאימים זה לזה - הוויטראז'ים שבחלונות מתאימים לעיצוב של הרצפה התואם את הדקורציה של הקירות". בית הכנסת ניצל בשואה הודות למחתרת המקומית שהצליחה לפרק את הפצצות שהניחו בו הנאצים, ונשאר אחד הדוגמאות הבודדות באירופה לבתי הכנסת שנבנו באותה תקופה.
"בית הכנסת בנוי כאולם גדול, מצדו האחד יושבים הגברים ומהצד השני יושבות הנשים. חופה נערכת בתוך בית הכנסת, בחלל יפה לפני ארון הקודש המרהיב", מספר הרב לוי על מהלך האירוע. "הטקס נערך בסגנון ספרדי-איטלקי, והוא חגיגי יותר במובן המוסיקלי - כל הטקס מושר. שרים לפני הטקס, במהלכו, את שבע הברכות ואת ברכת הכהנים לפני ארון הקודש. אני נוהג לשלב בטקס את המקהלה המקומית ששרה שירים בנוסח ספרדי מקומי בליווי אורגן".
לחופה קודמת ההתכנסות בחצר שלפני בית הכנסת, עם כיבוד קל בסיוע המסעדה המקומית (הכשרה, כמובן). את הארוחה שאחרי החופה תוכלו לערוך באחת הווילות על הגבעות של פירנצה או טוסקנה. הצוות של בית הכנסת יוכל לקשר אתכם גם עם כל נותני השירותים האחרים הפועלים באזור: צילום, פרחים, שמלה, עיצוב כתובה וכו'.
מי מגיע להינשא אצלכם?
"זוגות מכל העולם - מאוסטרליה, מארצות הברית, מאנגליה, מצרפת ומישראל, ביניהם סטודנטים ישראלים הלומדים באיטליה, אנשי עסקים ואנשי תקשורת ישראלים ואנשים חשובים מהעולם, כמו הבת של סגן ראש עיריית פריס. כמובן שבית הכנסת משרת גם את בני הקהילה המקומית, קהילה ששורשיה בימי הביניים המונה כאלף איש, רובם יהודים איטלקים. אפשר לשלב בחוויה ביקור במוזיאון המתאר את תולדות הקהילה".
מה בנוגע לתקפות הנישואין בישראל?
"זו חתונה דתית-אורתודוכסית לכל דבר. כל החתונות נעשות בתיאום הרבנות הראשית לישראל והרבנויות המקומיות של מקום המגורים. תיאום תאריך החתונה נעשה לאחר שיחה עם משרד הרבנות בפירנצה. בנוסף, ניתן לערוך מקווה פרטי ואינטימי במקום".
אילו תגובות אתם מקבלים על החתונות אצלכם?
"אנשים מסכמים את החוויה כהתנסות מיוחדת עם המאור של היהדות. אף אחד עוד לא יצא מאוכזב. זוגות רבים ממשיכים לשמור איתנו על קשר עוד שנים אחר כך, ושולחים תמונות של הילדים".

ליצירת קשר:
הקהילה היהודית בפירנצה, Italy Firenze, via farini 4,
או בטלפון למאיה: 39055245252 פקס: 39055241811, אי-מייל:
rav.firenze@tin.it
בארץ מארגנת את חבילת החתונה לאיטליה חברת דיזנהויז סניף נתניה

 

 

 

twitter   הדפס שלח לחבר
הוסף למועדפים שלי
הדפס
שלח לחבר
Share facebook
twitter
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
סגור
הוספת תגובה
שם
דוא"ל
הציגו את כתובת הדוא"ל
כותרת
תוכן
בלחיצה על "שלח" הנני מאשר שאינני שולח כל תגובה המפרה את תנאי השימוש בפורטל מתחתנים ברשת.
שלח