דף הבית  ›  טיפוח וכושר  ›  חיוך של מיליון דולר
כתבות לפי נושאים
מקום לחגוג
קייטרינג ובר
מארגנים חתונה
בית יהודי
הטקס
הכלה
טיפוח וכושר
החתן
מוזיקה
צילום
יחסים
אהבה מחושבת
מסביב לחתונה
מסיבת רווקות
סיפורי חתונה
ירח דבש בחו"ל
הבלוגיה
gays wed
חתונה ירוקה
המדריך לחתונה
שמלות כלה 2016
שמלות כלה2017
twitter   הדפס שלח לחבר
הוסף למועדפים שלי
הדפס
שלח לחבר
Share facebook
twitter

חיוך של מיליון דולר

מה צריך לעשות בשביל שתוכלי לחייך בביטחון בערב החתונה?

מאת ד"ר גלית כהן   05.07.15   מתוך כתבות:  טיפוח וכושר

איך משיגים לפני הערב החשוב בחיינו שיניים ישרות עם חיוך נוצץ ולבן?

 

החתונה היא אחד האירועים החשובים ביותר בחיינו - ולכן חשוב לנו מאוד להגיע לחופה כשאנחנו נראים במיטבנו. הבקשה הנפוצה ביותר בתחום הטיפולים האסתטיים לפני החתונה היא "חיוך הוליוודי". החתן והכלה מבקשים חיוך לבן ושיניים ישרות לכבוד המאורע - ובכלל לעתיד. קשת שיניים ישרה ולבנה ניתן להשיג באמצעות מגוון טיפולים: החל מיישור שיניים; דרך ביצוע ציפויי חרסינה וציפויי קומפוזיט; ועד, כמובן - ביצוע הלבנה.


כיצד מתבצע טיפול שיניים לפני החתונה?

זה תלוי, האם השיניים שלכם מטופלות או לאו...

הקבוצה הראשונה: מטופלים עם שיניים טובות יחסית, המחפשים שדרוג אסתטי מהיר, במקרים אלה, הטיפולים הנפוצים עבורם יהיו הלבנת שיניים, ציפויים (על ידי חרסינה או בונדינג) המאפשרים שינוי מנח, צורת וצבע השיניים וכתרי זירקוניה לכיסוי "שיניים שחורות".

הקבוצה השנייה: מטופלים שהזניחו את שיניהם - ונמנעו מטיפולי שיניים משך שנים, וכעת הם רוצים לתקן את הכל - ומהר, לפני החתונה המתקרבת. כאן נדרש לעתים שיקום פה נרחב בתקופה קצרה, העשוי להגיע עד לטיפול בהרדמה כללית, על מנת לאפשר את סיומו בזמן - עד לחופה.

האם טיפולים אלה פופולריים יותר בקרב נשים או בקרב גברים?

טיפולי האסתטיקה הדנטלית פופולריים בראש וראשונה בקרב הכלות לעתיד. מקום שני בשיעור הפניות נמצאות האימהות המחתנות; ואחריהן, במקום השלישי - החתנים לעתיד.

נראה כי להלבנת שיניים יש פנים רבות. איזה טיפול מהיר ויעיל מומלץ לביצוע לקראת הערב החשוב? או שמא מדובר על סדרה של טיפולים?

ישנן מספר שיטות להלבנת שיניים. החל מטיפול אחד של הלבנה באמצעות לייזר/ אור מקוטב, ועד לטיפול מקצועי ביתי, האורך שבועיים. בכל מקרה, מדובר על טיפולים מהירים ופשוטים. עם זאת, יש לזכור כי ההלבנה מלבינה שיניים טבעיות בלבד, דהיינו - אם יש בחזית הפה סתימות ישנות שעברו שינויי צבע או כתרים לקויים, לא רק שהם לא ילבינו, אלא שהם יבלטו אף יותר לאחר ההלבנה. מסיבה זו, מומלץ להגיע גם לטיפול פשוט ומהיר, כמו הלבנת שיניים, לפחות כחודשיים לפני ה"יום הגדול".

האם להלבנת שיניים יש תופעות לוואי שצריך לקחת בחשבון?

תופעת הלוואי היחידה של הלבנת שיניים היא רגישות קלה לקור, רגישות החולפת במהרה. במידה ואכן מתפתחת רגישות לקור, חשוב ליידע את הרופא המטפל, שכן יש משחות אשר מקלות על העניין. כמו כן, הרגישות יכולה לרמז על מוקד עששתי או על נסיגת חניכיים, המחייבים התייחסות.


כיצד מתבצע הליך הלבנת השיניים מבחינה טכנית?

בכל השיטות, הלבנת שיניים נעשית באמצעות חשיפת אמייל השן למי חמצן, שהם המרכיב הפעיל בתהליך. ההבדל בין השיטות השונות מתבטא בחומר המשחרר את מי החמצן (מי חמצן אינם יציבים בסביבת הפה), באופן הנחת החומר הפעיל על השן - ובמשך חשיפת השן לחומר.

הלבנת שיניים במרפאה מתבצעת על ידי הנחת ג'ל המכיל מי חמצן בריכוז גבוה מאוד על השיניים - וזאת לאחר בידוד והגנה על הרקמות הסמוכות (חניכיים ושפתיים). בדרך כלל מוסיפים לכך זרז לפעילות מי החמצן, כגון לייזר או אור מקוטב. הג'ל מוחלף שלוש פעמים - והתהליך כולו אורך כשעה וחצי.

כיצד מתבצעת הלבנת שיניים ביתית?

הלבנת שיניים ביתית מתבצעת בעזרת סדים אישיים - ומבוצעת במשך שבועיים, שבמהלכם המטופל מניח את הסדים ובתוכם ג'ל המכיל מי חמצן בריכוז בינוני על השיניים, למשך כשעתיים ביום. הסד מגן על יתר רקמות חלל הפה מפני מגע עם הג'ל - ובכך מאפשר שימוש בריכוז גבוה למדי של מי חמצן.

הלבנת שיניים ביתית ללא סדים מתבצעת באופנים שונים (על ידי מברשת, סרטי הצמדה ועוד) - ובאמצעות אפליקציית חומר המכיל מי חמצן על השיניים, ללא בידוד מהרקמות הסמוכות. בשל כך, הריכוז של מי החמצן בחומר ההלבנה נמוך, על מנת שלא ייגרם נזק.

אז כמה זמן לפני החתונה צריך לחשוב על החיוך שלנו?

פעמים רבות, החתונה מהווה טריגר "לסדר" את הפה לאחר הימנעות ממושכת מטיפולי שיניים. שיקום פה כולל ומקיף יכול להימשך לעתים שנה עד שנתיים, תלוי במצב. לעתים, בלחץ הזמן, אנו מרכזים את הטיפולים למספר טיפולים ביום - ואף מגיעים לפרקים להרדמה כללית או לסדציה, על מנת לסיים את עיקר הטיפול ביום אחד.

בכל מקרה, יש לזכור שטיפולים המצריכים עבודת מעבדה ידרשו זמני המתנה, עד שהעבודות יוחזרו מהמעבדה למדידות השונות. כמו כן, שתלים ועצם זקוקים לזמן המתנה, עד לקליטת השתלים. במקרה של טיפולי שיקום פה משולבים, יש להבין שחיוך אסתטי מלא מושג בדרך כלל על ידי שילוב של מספר טיפולים המשלימים זה את זה. במקרה של הלבנת שיניים, ניתן להתחיל בתהליך מספר שבועות בלבד לפני החתונה.

קרדיט: ד"ר גלית כהן היא רופאת שיניים, מומחית לרפואת הפה ובעלת רישיון לביצוע טיפולי שיניים תחת הרדמה כללית

 

 

 

 

twitter   הדפס שלח לחבר
הוסף למועדפים שלי
הדפס
שלח לחבר
Share facebook
twitter
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות
סגור
הוספת תגובה
שם
דוא"ל
הציגו את כתובת הדוא"ל
כותרת
תוכן
בלחיצה על "שלח" הנני מאשר שאינני שולח כל תגובה המפרה את תנאי השימוש בפורטל מתחתנים ברשת.
שלח